Darujte 2% pre Ellu!

100% náhradné plnenie! 

Všetky uvedené ceny sú bez Dph.

Cena:
Reset filtra
ÚvodNáhradné plnenie v €

Koľko zaplatíte chránenej dielni za zadanie zákazky a koľko štátu?

Spoločnosť, ktorá zamestnáva najmenej 20 zamestnancov, je podľa Zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti povinná zamestnávať 3,2% zdravotne postihnutých občanov.


Ak tak neurobí, musí za každého takéhoto chýbajúceho zamestnanca zaplatiť odvody štátu za neplnenie si povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.


 

Druhou možnosťou je využiť náhradné plnenie a zadať zákazku alebo odobrať výrobky a služby z chránenej dielne, ktorá zamestnáva ľudí so zdravotným postihnutím.


Vedeli ste, že náhradné plnenie je o 188 eur výhodnejšie za každého jedného ZŤP zamestnanca vyžadovaného zo zákona, než platiť štátu odvody za ktoré nedostanete žiadne služby ani tovar?

 

Výška náhradného plnenia v roku 2024 na jedného pracovníka je 1507,-€ a odvod štátu za neplnenie na jedného pracovníka je 1695,-€. Ceny sú bez dph.


Tak, čo sa oplatí viac?


Kalkulačka na výpočet náhradného plnenia.

Využite našu kalkulačku a vypočítajte si, koľko potrebujete zamestnávať zdravotne postihnutých pracovníkov, alebo akú zákazku by ste mali zrealizovať v chránenej dielni.

Dozviete sa z výpočtu aj sumu, ktorú odvediete štátu, ak nezamestnáte ani zdravotne postihnutých pracovníkov ani nezadáte objednávku chránenej dielni.

Novinky a akcie e-mailom
Novinky do vašej schránky